Учнівське самоврядування "Юність"

З 2000 року в закладі освіти активно працює учнівське самоврядування "Юність".

Учнівське самоврядування має Гімн, Емблему, Статут, Коцепцію розвитку. Учні активно беруть участь у онлайн міських, районних і шкільних заходах, є ініціаторами проєктів, челенджів, флешмобів.

Багато змістовних і цікавих онлайн заходів проводиться у школі за ініціативи шкільного самоврядування: - тиждень толерантності; - тижні безпеки життєдіяльності «Твоє життя – в твоїх руках»; - конкурси "Зірковий клас", КВК; - дні добрих справ, благодійні ярмарки «З любов’ю до школи»; - екологічні акції «Чисте подвір’я»; - військово-спортивні світа «Ну-мо, хлопці!»; - тижні профілактики правопорушень; - тижні правової культури; - виставки дитячої творчості тощо.​

/Files/images/0_camovryaduvannya/глав.JPG /Files/images/0_camovryaduvannya/главн.JPG

Статут учнівського самоврядування ”Юність” ХЛ № 85

/Files/images/2015/Фото на сайт самоврядування актив.JPG Загальні положення
1. Статут шкільного учнівського самоврядування ”Юність” ХЛ № 85 визначається відповідно до Законів України ”Про молодіжні організації” та ”Про об’єднання громадян”.
2. У своїй діяльності шкільне учнівське самоврядування керується законодавством України та власним статутом.
3. Шкільне учнівське самоврядування ”Юність” – самодіяльне об’єднання, яке діє на підставі спільності інтересів, керуючись принципами гуманізму, відкритості, добровільності, творчої ініціативи та активності.

Завдання учнівського самоврядування

1. Робота учнівського самоврядування ”Юність” спрямована на формування молодої людини як громадянина України, патріота своєї країни, розвиток національної культури і традицій, залучення молоді до світової культури і загальних цінностей, які є важливою складовою світогляду громадянина ХХІ століття.
2. ”Юність” – це добровільний рух, відкритий для всіх школярів, які визначили ці проблеми як пріоритетні в своїй діяльності.
3. ”Юність” допомагає отримати навички практичного вирішення громадських проблем і надати можливість активно працювати у цьому напрямку.

Права і обов’язки членів учнівського самоврядування

1. Члени учнівського самоврядування мають право на :
• на самореалізацію,
• на успіхи у навчанні.
• активність і самостійність в організації життя ”Юності”,
• участь у роботі спортивних секцій, гуртків за інтересами,
• захищати свою честь та гідність, послідовно відстоювати свої права,
• обирати і бути обраним у керівні органи самоврядування.
2. Члени учнівського самоврядування зобов’язані:
• берегти народну спадщину, дотримуватися шкільних традицій ,
• вміти самостійно приймати відповідальні рішення,
• набувати досвіду демократичної поведінки,
• утверджувати принципи загальнолюдської моралі,
• бути прикладом для молодших школярів.
3. Всі члени учнівського самоврядування повинні знати свої права та обов’язки, дотримуватися їх виконання.

Президент учнівського самоврядування

1. Президент обирається шляхом таємного голосування строком на 1 рік членами самоврядування 5-11 класів. Вибори відбуваються на альтернативній основі.
2. Президент має обов’язки:
• Проводити щомісячно загальні збори членів шкільного самоврядування.
• Розподіляти обов’язки між членами Координаційної Ради самоврядування.
• Заслуховувати на засіданні Координаційної Ради звіти керівників центрів самоврядування.
• Звітувати перед всіма членами самоврядування 1 раз у семестр.
• Співпрацювати з адміністрацією закладу освіти, педагогічною радою, батьківським комітетом.
• Може бути присутнім на засіданні педагогічної ради і виступати на захисті членів учнівського самоврядування.
3.Повноваження Президента припиняються у випадках:
• самовідводу
• неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я,
• порушення своїх обов’язків,
• у разі оголошення імпічменту.

Структура учнівського самоврядування

Керує роботою Президент організації.
Координують роботу учнівського самоврядування педагог-організатор та адміністрація закладу освіти.
Працюють:
1. Волонтерський сектор
2. Сектор дозвілля
3. Прес-центр
4. Правовий сектор
5. Сектор роботи з учнями молодших класів
6. Загін юних пожежних-рятівників
7. Екологічний загін
8. Наркопост
9. Юні помічники поліції
10. "За здоровий спосіб життя"